Skip to Content

Infor pomaga firmie UAB Senuku – liderowi sieci detalicznej DIY w krajach bałtyckich – usprawnić planowanie sprzedaży i operacji.

Poland – June 15, 2011, 18:00 PM

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych, obsługujący ponad 70 000 klientów, ogłosił podpisanie kontraktu z firmą UAB Senuku (Senukai) – największym detalistą DIY (Do It Yourself). Projekt dotyczy kompletnego rozwiązania do planowania cyklu sprzedaży i operacji (S&OP), od planowania popytu i optymalizacji zapasów, do uzupełnienia dostaw we wszystkich oddziałach detalicznych i hurtowych firmy. Aplikacje wspierające te procesy to Infor S&OP oraz Infor SCM Demand Planning & Replenishment Planner; mają one pomóc UAB Senuku redukować braki zapasów i lepiej wykorzystywać produkcję w toku, poprzez lepszą synchronizację popytu i dostaw.

UAB Senuku Prekybos Centras (Senukai) jest największym detalistą DIY (Do It Yourself) w krajach bałtyckich; większa część firmy należy do Rautakesko – piątego w Europie pod względem wielkości detalisty branży budowlanej i akcesoriów dla domu. Senukai zajmuje się usługami hurtowymi i detalicznymi w zakresie różnych produktów, tj. materiały dla konstrukcji, artykuły elektryczne i oświetleniowe, urządzenia domowe, produkty sanitarne, artykuły sportowe, wypoczynkowe i ogrodnicze oraz systemy audio i wideo. Produkty dla ‘Senuku Prekybos Centras’ są dostarczane przez prawie 600 zagranicznych i 500 lokalnych producentów. Blisko 200 zagranicznych firm jest wyłącznymi autoryzowanymi przedstawicielami Senukai na Litwie i w krajach bałtyckich.

Firmy takie jak Senukai nieustannie muszą poprawiać wydajność swoich operacji, by przewidzieć zmiany w popycie i szybko zareagować z dostawą, jednocześnie utrzymując zapasy na odpowiednim poziomie. Infor pomoże Senukai zredukować zbyt duże zapasy, unikając sytuacji niedoborów poprzez poprawę dokładności prognozowania popytu dla każdego produktu w każdej lokalizacji oraz poprzez planowanie uzupełnienia produktów w całym międzynarodowym łańcuchu dostaw.

Infor S&OP zapewni Senukai lepszy wgląd w plany popytu i dostaw, umożliwi planowanie w czasie rzeczywistym scenariuszy „co jeśli”, oraz pomoże firmie ocenić jej plany finansowe. Zarządzanie zdarzeniami i przepływem zadań zapewni szybkie wykrycie problemów w łańcuchu dostaw i przesłanie ich odpowiednim pracownikom, skracając czas rozwiązania problemu. Projekt obejmuje oddziały hurtowe i detaliczne Senukai, w tym ponad 60 posiadanych przez firmę lub działających na zasadach franczyzy sklepów DIY, oraz asortyment ponad 100 000 różnych artykułów.

Infor S&OP to nowe rozwiązanie, zbudowane specjalne dla specyficznych wymagań wytwórców, dostawców i dystrybutorów. Aplikacja ta łączy plany popytu, plany dostaw i plany finansowe w ramach jednej aplikacji z głęboką analizą i wbudowanymi narzędziami przepływu informacji, wspierając wszystkie etapy procesu planowania sprzedaży i operacji.

Celem biznesowym jest stworzyć jeden spójny plan, który złączy plany finansowe i operacyjne działalności firmy. Pomoże to osiągnąć jednolity i zsynchronizowany proces planowania i analityki na wszystkich szczeblach organizacji, zapewniając szybkie zatwierdzanie dzięki wbudowanej funkcji zarządzania zadaniami i przepływami. Infor S&OP to pierwsze dedykowane rozwiązanie integrujące obszerne narzędzia do budowania scenariuszy „co jeśli” w przepływach zadań związanych z podejmowaniem decyzji.

Fakty

  • UAB Senuku (Senukai), największy detalista DIY (Do It Yourself) w krajach bałtyckich będzie zarządzał procesami planowania popytu i uzupełniania zapasów za pomocą aplikacji Infor S&OP oraz Infor SCM Demand Planning & Replenishment Planner w swoich oddziałach hurtowych i detalicznych.
  • Rozwiązania Infor pomogą Senukai ulepszyć sferę dostępności produktu (zmniejszając niedobory), przy jednoczesnej redukcji poziomu zapasów poprzez dokładniejszą prognozę popytu i planowania uzupełniania.
  • Infor S&OP to całkowicie nowe rozwiązanie, wspierające wszystkie etapy procesów planowania sprzedaży i operacji, od planowania popytu i optymalizację zapasów, po planowanie uzupełniania i mierzenie wydajności. Dzięki aplikacji firma może stworzyć jeden spójny plan, łączący plany finansowe i operacyjne biznesu.

Opinia UAB Senuku Prekybos Centras (Senukai)
„Wybraliśmy Infor patrząc na osiągnięcia firmy w projekcie w przedsiębiorstwie Technische Unie, które jest wiodącym hurtownikiem materiałów budowlanych i instalacyjnych w Holandii. Mamy absolutne zaufanie do potencjału nowych rozwiązań Infor S&OP oraz Demand & Replenishment Planner i wierzymy, że pomogą nam sprawnie, dokładnie i skutecznie wyregulować nasze operacje biznesowe i dzięki temu osiągnąć wydajność operacyjną”.

Opinia Infor - Pieter Leijten, wiceprezes działu SCM w Infor EMEA
„Aby zarządzać całą złożonością dzisiejszego środowiska biznesowego, potrzeba aplikacji, która wykorzystuje funkcjonalność dopasowaną do danej działalności. Sprawdzone rozwiązanie Infor do zarządzania łańcuchem dostaw wnoszą przejrzystość i możliwość dokładnego wglądu we wszystkie aspekty sfery popytu i dostaw. Prowadzi to do tworzenia planów łańcucha dostaw, które są zoptymalizowane pod względem usług, przychodów i kosztów. Mamy nadzieję, że dzięki wdrożeniu Infor S&OP i Infor SCM Demand Planning & Replenishment Planner Senukai ulepszy swoją wydajność operacyjną i, w rezultacie, ogólną rentowność.”

O firmie UAB Senuku
UAB Senuku Prekybos Centras (Senukai) jest liderem na litewskim rynku materiałów budowlanych i handlu DYI (Do It Yourself). Udziały firmy w rynku na Litwie przekraczają 25%. Firma i jej podmioty zatrudniają 2300 pracowników i zarządzają dużymi sklepami w Kownie i Wilnie oraz wieloma mniejszymi sklepami w centrach regionalnych na Litwie. Sieć franczyzowa Senukai obejmuje 56 sklepów w całym kraju. Centralny magazyn znajduje się w Kownie; firma ma krajową i międzynarodową sieć logistyczną i hurtową. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.senukai.lt.

O firmie Infor
Infor jest wiodącym dostawcą aplikacji biznesowych i usług, pomagającym 70 000 klientów w 125 krajach ulepszyć operacje biznesowe i przyspieszyć rozwój. Więcej informacji dostępnych jest na naszej stronie http://pl.infor.com.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.