Skip to Content

Infor odnotowuje 17-procentowy roczny wzrost przychodu ze sprzedaży licencji i 16-procentowy wzrost przychodu ze sprzedaży licencji w ostatnim kwartale.

Poland – January 03, 2012, 07:26 AM

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych, obsługujący ponad 70 000 klientów, ogłosił 17-procentowy wzrost przychodu ze sprzedaży licencji w ciągu 12 miesięcy zakończonych w listopadzie 2011. Firma odnotowała również 16-procentowy wzrost przychodu ze sprzedaży licencji w drugim kwartale swojego roku finansowego, który to kwartał zakończył się z ostatnim dniem listopada 2011 roku. Marże EBITDA wzrosły do 27 procent, odnotowano także wzrost przystąpienia klientów do supportu i subskrypcji dodatków systemowych. Wzrost w głównym obszarze – ERP – w drugim kwartale finansowym przewyższył o 25 procent wzrost w drugim kwartale poprzedniego roku. Te dobre wyniki działalności wieńczą ciekawy rok transformacji napędzanej inwestycjami w aplikacje branżowe.

„Infor ma teraz jedno z największych na świecie zapleczy inżynierskich” – powiedział Charles Phillips, dyrektor generalny Infor. „Gdy większość inwestycji w naszej branży aplikacji biznesowych została skierowana w infrastrukturę, procesy biznesowe stały się bardziej skomplikowane i dynamiczne. Klienci reagują na nasze przełomowe funkcje branżowe, przyjazne środowisko użytkownika i skonfigurowane pakiety w ramach Infor10. Infor planuje kontynuować swoją strategię dostarczania wersji za wersją specyficznych rozwiązań branżowych, które eliminują potrzebę kastomizacji i zapewniają wbudowaną inteligencję biznesową w projektach trwających kilka miesięcy a nie lat.”

Ostatnie 12 miesięcy w Infor:

  • Wzrost liczby klientów – Infor zdobył ponad 2500 nowych klientów podczas 2011 roku i umocnił relacje z ponad 12 000 istniejącymi klientami. Firma odnotowała również wzrost w dziale pomocy technicznej i konsultingu, gdy ponad 500 klientów ponownie zaczęło korzystać z usług supportu. Wśród nowych i istniejących klientów, którzy poczynili znaczące inwestycje w produkty Infor znalazły się firmy takie jak BAE Systems Military Air and Information, Hitachi Automotive Systems Americas, Inc., Grief oraz Liberty Mutual.
  • Inwestycje w rozwój produktów – w 2011 roku Infor zatrudnił ponad 500 informatyków oraz ogłosił plan zatrudnienia dodatkowych 75 developerów w swoim centrum innowacji (Innovation Center), które będzie znajdowało się w nowej siedzibie głównej firmy w Nowym Jorku. Infor udostępnił także 69 nowych produktów, 1904 nowych funkcji oraz obsłużył 2001 wniosków klientów o wzbogacenie aplikacji. Jest to o ponad 70% więcej niż w poprzednim roku.
  • Nowa siedziba główna - w listopadzie Infor ogłosił zmianę siedziby głównej na Nowy Jork. Nowe biuro będzie mieściło centrum innowacji (Innovation Center), w którym informatycy i projektanci graficzni będą rozwijali intuicyjny graficzny interfejs użytkownika w systemach Infor10 i prowadzili integrację aplikacji społecznych z Infor10.

Rozwój oferty produktowej i partnerstwa strategicznego:

  • Rozwój platformy oprogramowania - firma ogłosiła dostępność Infor10, aplikacji nowej generacji, która zawiera ulepszone środowisko użytkownika i branżową funkcjonalność. Wizytówka aplikacji, Infor10 Workspace, zapewnia klientom jedno hasło dostępu, płynną nawigację i jednakowy wygląd wszystkich aplikacji. Infor10 ION, lekka technologia middleware, łączy i integruje aplikacje Infor i innych dostawców, pomagając przyspieszyć rozwój ich firm dzięki ulepszonym procesom udostępniania danych.
  • Strategiczne partnerstwo – w 2011 roku Infor zawarł umowę partnerską z Salesforce.com, liderem w dziedzinie cloud computing, by oferować trzy nowe aplikacje InForce, które wykorzystują możliwości zaplecza operacyjnego firmy w bezpośredniej obsłudze klienta, zapewniając współpracę między klientami i prowadząc do wzrostu danego przedsiębiorstwa. Ponadto, firma salesforce.com poczyniła wielomilionowe inwestycje w Infor, zgodnie z umową partnerską.
    „Spodziewamy się, że 2012 rok będzie równie ekscytujący dla Infor jak rok 2011” – dodał Charles Phillips. „Mamy silny i zmotywowany zespół, wgląd w nowe alternatywy na rynku oraz strategię koncentracji na kliencie – i wszystko to razem sprawnie działa i generuje wzrost.”

Dodatkowe zasoby:
Uwaga: dostęp do materiałów może wymagać uprzedniej rejestracji.


O firmie Infor
Infor jest wiodącym dostawcą aplikacji biznesowych i usług, pomagającym 70 000 klientów w 164 krajach ulepszyć operacje biznesowe i przyspieszyć rozwój. Więcej informacji dostępnych jest na naszej stronie http://pl.infor.com.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.