Skip to Content

Infor stawia kolejny krok w oprogramowaniu : Społeczne aplikacje dla biznesu

Poland – April 30, 2012, 00:00 AM

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych, obsługujący ponad 70 000 klientów, poinformował o nowej generacji technologii Infor10 ION Workspace. Jest to przełomowy krok w dziedzinie oprogramowania dla firm w kierunku zaawansowanych możliwości współpracy i komunikacji. W najnowszym wydaniu Workspace poprawiono interfejs użytkownika, tak że zbiera on informacje z wielu aplikacji i udostępnia je w uporządkowany, kontekstowy sposób, w znajomym środowisku, podobnym do znanego z narzędzi społecznościowych. Dzięki temu usprawniony zostaje proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie.

Nowe wydanie Workspace zaprezentowane podczas Inforum - dorocznej konferencji użytkowników Infor, dostarcza firmom oparte na mediach społecznościowych narzędzia do komunikacji i dzielenia się informacjami, w celu zwiększenia kreatywności i współpracy, jednocześnie zapewniając bezpieczne środowisko dla wrażliwych danych wewnętrznych firmy oraz jej klientów. Dodatkowo, Workspace pomaga firmom odpowiedzieć na wyzwanie transferu wiedzy między różnymi pokoleniami pracowników, zachęcając ich do wymiany informacji, poprzez program działający w sposób intuicyjny i łatwy w obsłudze, zarówno dla młodszych, jak i starszych pracowników.

“Dzisiejsza technologia konsumencka przyzwyczaja ludzi do komunikowania się z rówieśnikami w sposób, który pozwala im na łatwe dzielenie się informacjami, zbieranie opinii i podejmowanie decyzji,” powiedział Duncan Angove, Prezes firmy Infor. “Najnowsze wydanie Infor10 ION Workspace korzysta ze znanych narzędzi komunikacji konsumenckiej, stosując je do pracy, co pozwala firmom wprowadzać udoskonalenia jako przedsiębiorstwa bardziej produktywne, społeczne i opartym na współpracy.”

Pobudzanie wzrostu poprzez współpracę
Oprogramowanie Infor10 ION stanowi społeczną siłę napędową przedsiębiorstwa, wspierając sprzyjające współpracy środowisko, w którym użytkownicy mogą dzielić się informacjami ze współpracownikami w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą stworzyć wirtualny profil, a następnie dołączyć do otwartych grup, tworzyć prywatne grupy, komentować posty innych osób, „śledzić” współpracowników i tematy, które oddziałują na kluczowych klientów, partnerów, dostawców, sprzedawców lub inne elementy łańcucha dostaw.

Istotne, kontekstowe dane są pobierane zarówno z aplikacji Infor, jak i z innych aplikacji, dzięki technologii Infor10 ION, i następnie publikowane na profilach użytkowników, dla których informacje te są istotne, ze względu na ich rolę w organizacji. W ten sposób mogą oni na bieżąco śledzić faktury, zamówienia, wysyłki i inne kluczowe elementy. Użytkownicy mogą również tworzyć posty i dzielić się nimi z wybranymi grupami, budując platformę wielopoziomowej rozmowy oraz współpracy z współpracownikami, bez względu na ich lokalizację czy stanowisko. Społeczne rozmowy będą oznaczane „tagami” – znacznikami, po to, aby móc wyszukiwać i ponownie wykorzystywać dane informacje w przyszłości.

Lepsze decyzje biznesowe, dzięki informacjom kontekstowym
ERP oraz inne aplikacje dla przedsiębiorstw przechowują ogromne ilości danych, ale nie wszystkie te informacje są istotne dla każdej osoby w danej organizacji. Używając technologii Infor10 ION, Workspace pobiera informacje istotne dla użytkownika w kontekście jego funkcji, aby umożliwić szybsze podejmowanie decyzji. W tradycyjnie zbudowanej aplikacji użytkownicy muszą się logować i przeszukiwać wiele systemów, aby uzyskać dane niezbędne do podjęcia decyzji biznesowych. Dzięki integracji wielu systemów poprzez ION, Infor jest w stanie dostarczyć użytkownikom kontekstowe informacje za pośrednictwem Workspace, umożliwiając im podjęcie szybszych, bardziej świadomych decyzji, które przyśpieszają funkcjonowanie firmy.

Technologia Workspace usprawnia również proces wyszukiwania w przedsiębiorstwie, poprzez umożliwienie użytkownikom przeszukania wielu aplikacji jednocześnie. Jest to możliwe, ponieważ dane gromadzone przez ION są przechowywane w ION Business Vault - magazynie dokumentów biznesowych zebranych z całego przedsiębiorstwa. ION Business Vault będzie także przechowywał społeczne rozmowy z Workspace, automatycznie znakując istotne terminy kontekstowe, aby można je było łatwo odszukać w przyszłości.

Rozciąganie technologii konsumenckiej na przedsiębiorstwa
Infor10 ION Workspace został zaprojektowany w ten sposób, aby odwzorowywał znajome narzędzia społecznościowe, czyniąc z aplikacji firmy Infor jedne z najbardziej intuicyjnych spośród wszystkich obecnych w branży oprogramowania biznesowego. Najnowsza wersja Workspace odzwierciedla trend „konsumeryzacji” oprogramowania biznesowego – wygodny w obsłudze i intuicyjny interfejs jest zupełnie niepodobny do „zielonego ekranu” znanego z korzeni ERP. Workspace bazuje na znajomych, opartych na Sieci aplikacjach, aby rozszerzyć informacje przechowywane w systemie ERP na mapy, grafy pogodowe, fotografie i inne.

Co więcej, Workspace pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym sprostać wyzwaniu przyciągania i motywowania młodych pracowników, w szczególności z tzw. „Generacji Y”. Dzięki Workspace, młodsze pokolenia pracowników są w stanie wchodzić ze sobą w interakcje podobne do tych, które znają z bardziej personalnych kanałów komunikacji online. Mogą dzielić się doświadczeniami i dyskutować o pracy w intuicyjnym, znajomym środowisku, inspirującym ich do kreatywnej współpracy, napędzającej innowacje. Jako że ludzie coraz częściej oczekują, że platformy społecznościowe będą same pobierały treści takie jaki muzykę, obrazy i artykuły, niż wymagały od nich samodzielnego poszukiwania takich informacji, Workspace wykorzystuje technologię ION do pobierania danych z wielu aplikacji z całego przedsiębiorstwa i dostarczania ich użytkownikowi za pośrednictwem jednego interfejsu.

„Od czasu kiedy email został pierwszy raz zaprezentowany w kontekście biznesowym, aż do teraz, rozwój technologiczny nie miał takiego potencjału na zmienienie sposobu w jaki pracujemy, jaki ma Infor10 ION Workspace,” skomentował Angove. „Firmy wdrażające Workspace mogą liczyć na osiągnięcie nigdy wcześniej nie spotykanego w środowisku pracowniczym poziomu współpracy i komunikacji, co pomoże im w rekrutacji i utrzymaniu młodych, utalentowanych osób, motywowaniu pracowników oraz napędzaniu innowacyjności i zyskowności przedsiębiorstwa.”

Klienci korzystający z produktów z rodziny Infor10 mogą wdrożyć Infor10 ION Workspace w połączeniu z Infor10 ION. Aby uzyskać więcej informacji o technologii Workspace, proszę odwiedzić stronę: www.infor.com/company/technology/workspace/.

O firmie Infor
Infor to trzeci na świecie pod względem wielkości dostawca aplikacji i usług dla przedsiębiorstw, pomagający ponad 70 000 dużych i średnich przedsiębiorstw z różnorodnych branż usprawniać ich operacje biznesowe i stymulować wzrost.
Aby dowiedzieć się więcej o firmie Infor, proszę odwiedzić stronę http://pl.infor.com/

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.