Skip to Content

Infor hlásí 28% nárůst obratu za licence ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku

Czech Republic – June 16, 2011, 05:02 AM

Společnost Infor, přední poskytovatel podnikového softwaru s více než 70 000 zákazníky, opět hlásí dobré finanční výsledky a pokračuje v dodávkách špičkových technologií a inovací svým zákazníkům. Za čtvrté čtvrtletí svého fiskálního roku 2011, které skončilo 31. května 2011, společnost dosáhla obratu z prodeje licencí ve výši 130,1 milionu dolarů, což je o 28 % více než ve stejném období vloni. Celkový obrat ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí 2011 činil 509,8 milionu dolarů, což je o 12 % více než vloni, kdy čtvrtletní obrat činil 453,7 milionu dolarů. Jedná se o druhé čtvrtletí po sobě s dvouciferným růstem prodeje licencí, což pro Infor znamená pokračující zvyšování podílu na trhu s podnikovými aplikacemi.

Rychlejší růst byl tažen prodejem nových produktů, jež během uplynulého čtvrtletí vyústil ve více než 650 nových zákazníků. „Nedávno uvedená integrační platforma Infor ION generuje velký zájem ze strany našich zákazníků,“ řekl Staphan Scholl, výkonný viceprezident Field Operations ve společnosti Infor. „Naše portfolio nových produktů a technologií v kombinaci s odvětvově zaměřeným přístupem je to, co nás odlišuje od našich konkurentů.“

Infor zaregistroval silný meziroční nárůst v celé řadě strategických produktových oblastí a odvětví. Hlavními tahouny růsty byly tyto oblasti a odvětví:

  • ERP – 35% meziroční nárůst
  • Business Intelligence a Performance Management – 84% nárůst
  • Veřejný sektor – 125% nárůst
  • Distribuční odvětví – 33% nárůst

V uplynulých 6 měsících Infor uvedl na trh technologie Infor ION, Infor Workspace a stovky produktových inovací. Mnoho zákazníků si v posledním čtvrtletí koupilo právě Infor ION, jedinečnou integrační platformu která poskytuje jednotný reporting a analýzy, workflow, obchodní monitoring, hlášení výjimečných situací atd. z mnoha různých aplikací.

Společnost Greif, vedoucí globální společnost v odvětví průmyslových obalových systémů, zvolila Infor jako preferovaného dodavatele podnikových aplikací postavených na platformě Infor ION. Greif bude používat Infor ION k integraci existujících systémů Infor ERP LN, ERP LX a Infor EAM s nedávno zakoupenými řešeními Infor Performance Management (PM), Infor Expense Management a Infor Barcode s cílem zlepšit rozhodovací procesy prostřednictvím lepšího přístupu k relevantním obchodním informacím.

„Nové atraktivní uživatelské rozhraní, inovované specifickou funkcionalitou z různých odvětví a snadnou integrací nám umožňuje stát se tou nejlepší volbou pro zákazníky ve všech geografiích. Tento rok se chystáme představit produktových inovací ještě více,“ řekl Duncan Angove, prezident divize produktů, marketingu a podpory ve společnosti Infor. „Rychlost je klíčovým principem Inforu a budeme pomáhat zákazníkům adoptovat nové technologie a generovat přínosy, a to vše rychle a bez zbytečného zpoždění.“

Mezi novými produkty a verzemi řešení Infor, které Infor uvedl v uplynulých šesti měsících, jsou: Infor ERP LN, Infor ERP SyteLine, Infor ERP VISUAL, Infor ERP Adage, Infor FMS SunSystems Enterprise, Infor EAM, Infor Performance Management (PM), Infor Sales & Operations Planning (S&OP), Infor CRM Epiphany Shopping Advisor, Infor Hansen Mobile 311 a Infor Expense Management.

Infor rovněž zaznamenal silný růst v oblasti svých cloudových aplikací, s více než 500 000 uživateli využívajícími řešení Infor v různých typech cloudových prostředí. Jedním z cloudových zákazníků je například Gloucester Engineering, vedoucí globální společnost v oblasti zpracování plastů, která si zvolila cloudovou verzi Infor ERP SyteLine pro jeho bohatou výrobní funkcionalitu, škálovatelnost a záruku nižší úrovně rizik a dlouhodobé spolehlivosti. Kromě Infor ERP SyteLine společnost Infor nabízí ve své cloudové nabídce také Infor EAM a Infor Expense Management.

V předchozím, tj. třetím čtvrtletí fiskálního roku 2011 Infor ohlásil plán přijmout 400 nových softwarových vývojářů. Plnění tohoto plánu ve čtvrtém čtvrtletí úspěšně pokračovalo a jeho finalizace se očekává do konce letošního kalendářního roku.

O společnosti Infor
Infor je přední poskytovatel podnikového softwaru a služeb, který pomáhá více než 70 000 zákazníků ve125 zemích zefektivňovat jejich podnikání a řídit obchodní růst. Více zjistíte na http://cz.infor.com.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.