Skip to Content

Infor ERP uzyskał certyfikat zgodności ze standardami IFRS

Poland – July 16, 2012, 06:22 AM

Infor, wiodący dostawca oprogramowania dla biznesu, obsługujący ponad 70 000 klientów, ogłosił że BDO Audit & Assurance B.V., ekspert w dziedzinie księgowości, podatków, doradztwa finansowego i konsultingu, przyznał certyfikat dla aplikacji Infor10 ERP Enterprise (LN) i Infor10 ERP Business (SyteLine), jako systemów zgodnych z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (IFRS). Certyfikat nadany przez BDO jest efektem szeroko zakrojonego audytu w zakresie spełniania standardów IFRS, niezawodności i ciągłości działania obu aplikacji. Certyfikat jest potwierdzeniem, że rozwiązania te umożliwiają firmom produkcyjnym, dystrybucyjnym i usługowym uzyskanie zgodności ze standardami IFRS oraz jej utrzymanie.

Zarówno Infor10 ERP Enterprise, jak i Infor10 ERP Business mogą być konfigurowane zgodnie wymaganiami sprawozdawczości określonymi w statucie lub wypracowanymi przez kadrę zarządzającą w wielu krajach, strukturach organizacyjnych, czy też w istniejących konfiguracjach systemów biznesowych. Organizacje mogą korzystać z aplikacji w całym przedsiębiorstwie w ramach jednego rozwiązania ERP służącego do zarządzania lub korzystać z systemu na wybranym poziomie organizacji – siedziby, kraju, jednostki organizacyjnej lub na poziomie korporacyjnym. Co więcej, aplikacje gwarantują przedsiębiorstwom produkcyjnym możliwość zarządzania zmianą w przedsiębiorstwie, między innymi przy tworzeniu nowych oddziałów firmy, integracji przejętych jednostek biznesowych, a także przy obsłudze nowych wymogów sprawozdawczych. Inwestowanie w tego rodzaju technologie pomaga firmom poprawiać efektywność procesów finansowych, obniżać koszty oraz spełniać standardy IFRS.

Dodatkowo, aplikacje pomagają firmom produkcyjnym osiągnąć wysokie standardy przejrzystości operacji biznesowych poprzez umożliwienie szczegółowego przedstawienia bilansów i przepływów finansowych. Niespełnienie statutowych wymagań w zakresie standardów sprawozdawczości może mieć poważne konsekwencje dla firm – przedsiębiorstwa, które nie spełniają ustawowych wymagań mogą zostać wycofane z giełdy, ucierpieć może też ich wartość rynkowa.

Wypowiedź BDO
"Po dokładnych badaniach Infor10 ERP Enterprise (LN) oraz Infor10 ERP Business (Syteline), uznaliśmy, że obie aplikacje są zgodne ze standardami IFRS, a przy tym odpowiednio zaprojektowane, tak aby pomóc organizacjom w osiągnięciu lub utrzymaniu zgodności z wysokimi wymaganiami IFRS," powiedział Jur de Vries, Partner Information Technology, BDO Audit & Assurance B.V. "Przebadaliśmy wiele modułów obu aplikacji, takich jak: zapasy, środki trwałe, sprzedaż i zakupy. Każdy z nich spełnia nasze wymagania pod względem zgodności ze standardami IFRS, międzynarodowymi standardami rachunkowości wymaganymi już w ponad 120 krajach."

Wypowiedź Infor
" Infor10 ERP Enterprise i ERP Business to dwa wiodące systemy ERP, na których korzyść przemawia ponad 25-letnie doświadczenie w branży produkcyjnej," powiedział Mark Humphlett, dyrektor marketingu ERP w firmie Infor. "Te najlepszej klasy aplikacje pomogły już niemal 10 000 przedsiębiorstw na całym świecie zmniejszyć złożoność, usprawnić procesy decyzyjne oraz ułatwić wdrożenie innowacji. Teraz możemy się dodatkowo pochwalić uzyskaniem przez nie certyfikatu zgodności ze standardami IFRS, nadawanego przez BDO, jednego z wiodących na świecie ekspertów w dziedzinie księgowości i podatków."

O BDO
BDO jest piątą co do wielkości siecią firm księgowych na świecie, zatrudniającą ponad 46,000 pracowników w 119 krajach. Głównym celem firmy jest zapewnienie klientom wsparcia w reagowaniu na stale zmieniające się warunki gospodarcze i rynkowe, poprzez wysokiej jakości doradztwo i usługi.
Aby dowiedzieć się więcej o firmie BDO, proszę odwiedzić stronę www.bdointernational.com.

O firmie Infor
Infor to trzeci na świecie pod względem wielkości dostawca aplikacji i usług dla przedsiębiorstw, pomagający ponad 70 000 dużych i średnich przedsiębiorstw z różnorodnych branż usprawniać ich operacje biznesowe i stymulować wzrost.
Aby dowiedzieć się więcej o firmie Infor, proszę odwiedzić stronę http://pl.infor.com/

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.