Skip to Content

ZK Design urychluje dodávky a získává nové zakázky s podporou řešení Infor a služeb ITeuro

Czech Republic – January 14, 2013, 05:24 AM

Společnost Infor, přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru s více než 70 000 zákazníky, oznámila, že řešení Infor SyteLine umožňuje společnosti ZK Design, českému dodavateli regálové techniky, propagačních displejů, kancelářského nábytku a dalšího sortimentu, snižovat náklady, zefektivňovat výrobu a podporovat růst firmy. ERP systém Infor SyteLine, které implementovala společnost ITeuro, je využíváno jako řídicí systém napříč všemi středisky a pro všechny podnikové procesy v celé firmě.

Společnost realizuje zakázkovou výrobu od jednotlivých kusů až po mnohatisícové série a k hlavním výzvám v rámci podnikání patří dosažení vysoké kvality produktů a zejména rychlosti dodávek. Klíčovým přínosem Infor SyteLine je schopnost zpracovat nabídku a sdělit zákazníkovi předem, zda je zakázka realizovatelná a v jakém čase. Díky tomu společnost dokáže získávat nové zakázky mnohem efektivněji než dříve. ZK Design nyní vyváží 65 % své produkce převážně do zemí EU, k aktuálně zajímavým zákazníkům patří takové společnosti jako Gillette, SmartWool nebo pařížské letiště Charles de Gaulle, kam firma dodává odbavovací stanoviště.

„Naše společnost vyrábí velké množství produktů na zakázku, což klade mimořádné nároky na správnost dat a plánování výrobních operací,“ řekl Ivan Zděblo, místopředseda představenstva a finanční ředitel, ZK Design a.s. „Řešení Infor SyteLine nám umožnilo citelně snížit stav zásob a tím i vázanost finančních prostředků díky efektivnějšímu plánování výroby. Schopnost nabídnout zákazníkovi předpokládaný termín dodávky nám pomáhá k získávání nových zakázek a k dynamickému růstu firmy.“

Společnost nyní využívá systém Infor SyteLine ve verzi 7, začátkem roku 2013 bude upgradovat na verzi 8. Firma plánuje zavedení dalších funkcionalit v rámci řešení Infor SyteLine, především funkcionality pokročilého plánování a rozvrhování (APS).

„Pro malé a středně velké společnosti je v současné době vedle kvality nejdůležitější rychlost,“ řekla Monika Vitásková, manažerka pro nepřímý prodej Infor Česká republika. „Pokud nedokáží reagovat na poptávku dostatečně rychle a nejsou schopny ji realizovat v dostatečně krátkém termínu, ztrácejí konkurenceschopnost. Společnost ZK Design, která využívá systém Infor SyteLine, je názorným příkladem toho jak lze kvalitou a rychlostí úspěšně konkurovat na náročných evropských trzích.“

O společnosti ZK Design
Společnost ZK Design funguje na českém trhu již více než 20 let a nyní dosahuje obratu přes 100 milionů Kč a má necelých 100 zaměstnanců. Hlavními výrobními oblastmi společnosti jsou výroba regálové techniky, propagačních displejů, subdodávky průmyslových výrobků, školního, kancelářského a speciálního nábytku, včetně komplexních návrhů a realizací interiérů. Novým výrobním programem firmy jsou automatické kotle na tuhá paliva splňující ekologickou třídu 3 prodávané pod značkou VOLLCANO. Zákazníky jsou především soukromé společností, nemocnice, úřady a dalších organizace.

O ITeuro
Společnost ITeuro poskytuje svým zákazníkům profesionální služby a perspektivní řešení zaměřená na zvyšování efektivity řízení výrobních podniků. Toho dosahuje implementací podnikových informačních systémů společnosti Infor s důrazem na správné nastavení procesů. Poradenstvím v oblasti logistiky (výrobní, skladové a distribuční), plánování a řízení výroby, umožňuje výrobním podnikům dále optimalizovat vnitropodnikové procesy, zvyšovat výkonnost a dosahovat kvalitnějších výsledků vedoucích k posílení pozice na trhu. Více informací lze nalézt na www.iteuro.cz.

O společnosti Infor
Infor je třetí největší poskytovatel podnikových aplikací a služeb, který pomáhá více než 70 000 zákazníkům ve 194 zemích zefektivňovat jejich podnikání, řídit obchodní růst a rychle se přizpůsobovat změnám v oblasti obchodní poptávky. Infor nabízí odvětvově-specifické aplikace a sady postavené na rychlosti a inovačních technologiích poskytujících uživatelům bohaté nástroje a nejrůznější způsoby nasazení včetně cloudu, on-premise či hybridního modelu. Více informací naleznete na www.infor.com.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.