Skip to Content

Infor uvádí model Social S&OP založený na technikách sociálních sítí

Czech Republic – May 22, 2013, 09:28 AM

Praha – 22. května 2013 – Společnost Infor, přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru svíce než 70000 zákazníky, uvedla Infor Social Sales and Operations Planning (S&OP), model umožňující zefektivnit podnikovou spolupráci a vytvořit dynamické řízení dodavatelského řetězce. Model Infor Social S&OP je inovativní přístup jak s pomocí technik sociálních sítí synchronizovat oddělené komunikační toky vrámci plánování prodejních a provozních procesů vreálném čase.

Model Infor Social S&OP je postaven na Infor Ming.le, komplexní platformě pro podnikovou sociální spolupráci, zlepšování podnikových procesů a kontextuální analýzu. Využívání tohoto modelu umožňuje organizacím překročit tradiční hranice a poskytnout uživatelům nástroje pro lepší rozhodování prostřednictvím přístupu kinformacím vreálném čase, událostem a upozorněním na výjimečné situace. Social S&OP sjednocuje komunikační toky vrámci klíčových podnikových procesů, jako je prodej, predikování, finanční cíle, distribuční rozvrhy, vyhodnocování produktového životního cyklu a úrovně zásob.

Rychlé osvojení sociálních sítí v osobním životě vytváří poptávku po podobném systému uvnitř firem. Spolupráce s pomocí modelu S&OP využívá kolektivních znalostí zúčastněných pracovníků ke kvalifikovanému rozhodování. Vytvoření atmosféry sociálních sítí umožňuje optimalizovat strategické a taktické procesy plánování dodavatelského řetězce, jakou jsou například rychlejší reakce na změny podmínek na trhu a na požadavky zákazníků či lepší rozhodovací procesy zaměřené na zlepšení úrovně zákaznických služeb a ziskovosti.

Nabídka Social S&OP vychází přirozeným způsobem ztechnologie sociálních sítí; využívá běžných technik sociálních médií scílem poskytnout vyšší míru spolupráce voblastech, kde tradiční metody typu elektronické pošty přestávají fungovat. Stejně jako na populárních sociálních sítích i uživatelé podnikových sociálních sítí mají k dispozici informační odběry relevantní jejich obchodním potřebám. Namísto komunikace sjednotlivci mohou uživatelé sledovat, sdílet a komentovat prodejní objednávky, prodejní podporu, požadavky klientů, branding, produkci či konkrétní události v rámci širšího týmu. Takto nastavené pracovní postupy poskytují transparentnost umožňující pracovníkům využívat nejaktuálnější informace ke správnému rozhodování.

Klíčové funkcionality

 • Infor Social S&OP obsahuje výkonný nástroj pro řízení výjimek, jež využívá různé typy upozornění a postupů tak, aby každý člen týmu dostával informace o aktuálním stavu projektu a mohl vpřípadě potřeby zasáhnout.
 • Uživatelé mohou využívat výhod modelu S&OP ve všech uzlech dodavatelského řetězce. Například vedoucí skladu může dostávat upozornění na úroveň produktových zásob či sám upozornit na dostupnost produktu vreálném čase.
 • Hlavním problémem při osvojování podnikových sociálních nástrojů je stanovení zodpovědnosti, a proto je vrámci S&OP modelu zabudován nástroj k ukládání sociálních interakcí. To pomáhá překonat nástrahy spojené snestrukturovanými komunikačními toky a externí komunikací, které není snadné později dohledat. Aplikace umožňuje všem komunikačním tokům zůstat vdaném kontextu a párovat probíhající diskuse.
 • Sociální interakce neposkytují jen informace o problémech a upozornění, dokáží navíc poskytnout komplexní obrázek o tom, co se děje. Tradiční nástroje sledují pouze problémy, podnikové sociální sítě informují o každodenních událostech. Komunikace probíhá nejen za účasti lidí, ale také aplikací, webových služeb a informačních odběrů.

Komentář Infor
„Plánování rentability a rozhodování jsou hlavními výzvami, které ovlivňují dodavatelský řetězec a které vyžadují rychlejší reakce postavené na přesných a aktuálních informacích od interních a externích pracovníků. Infor transformoval plánování prodejních a provozních procesů díky integraci splatformou Infor Ming.le tak, aby jakékoliv důležité události byly okamžitě viditelné celému manažerskému týmu a ten měl kdispozici řešení vreálném čase. Infor Ming.le poskytuje historii řešení problému a propojení na podnikové aplikace Infor pro podporu rozhodování na základě živých dat,“ řekl John Bermudez, produktový viceprezident ve společnosti Infor. „Nejlepší procesy typu S&OP vyzkoušené vpraxi vždy vyžadovaly dobrou spolupráci. Domodelu Infor Social S&OP je spolupráce přímo zabudována a poskytuje tak zákazníkům vysokou hodnotu, rychlost a efektivitu."

Další zdroje
Poznámka: pro přístup konline obsahu může být vyžadována registrace:

O společnosti Infor
Infor zásadně mění způsob sdílení a využívání podnikových informací, a pomáhá tak více než 70000 zákazníkům ve 194 zemích zefektivňovat podnikání, řídit obchodní růst a rychle se přizpůsobovat změnám voblasti obchodní poptávky. Infor nabízí odvětvově-specifické aplikace a sady vyznačující se rychlostí a inovativním, uživatelsky zaměřeným designem, který je jednoduchý, přehledný a elegantní. Infor poskytuje flexibilní způsoby nasazení softwaru, které nabízejí nejrůznější možnosti jeho provozování, včetně cloudu, on-premise či hybridního modelu. Více informací naleznete na www.infor.com.

Zákazníky společnosti Infor je:

 • 19 z 20 největších leteckých výrobců
 • 12 ze 13 největších firem zhigh-tech průmyslu
 • 10 největších farmaceutických společností
 • 23 z 50 největších amerických nemocnic
 • 43 z 50 největších průmyslových distributorů
 • 26 z 35 největších globálních maloobchodních řetězců
 • 5 z 10 největších pivovarů

Pro více informací kontaktujte:


Tanja Hossfeld
Infor
+49 89 800611-115
tanja.hossfeld@infor.com

Miroslav Fribert
Myr Communication
+420-284 080 266
miroslav@myr.cz


Filed Under
 • Press Releases
Region
 • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.