Skip to Content

Wrocławskie Center of Excellence Infor wchodzi w drugi rok działalności

Poland – July 01, 2017, 00:00 AM

Infor, lider w segmencie aplikacji biznesowych (również chmurowych) dla wybranych branż, podsumowuje pierwszy rok działalności Center of Excellence we Wrocławiu. Praca przy innowacyjnych projektach i produktach, obsługa prestiżowych międzynarodowych klientów, możliwości rozwoju, a także atmosfera i benefity – to, wg badań Infora, najważniejsze argumenty zachęcające kandydatów do pracy w tej firmie. Mają możliwość pracować dla firmy obsługującej 90 000 klientów w 170 państwach świata, w bardzo ciekawej branży. W 2017 roku liczba zatrudnionych w Center of Excellence Infor we Wrocławiu sięgnie 320 osób.

- W ciągu zaledwie 12 miesięcy na tak konkurencyjnym dla sektora IT rynku pracy, jakim jest Wrocław, zbudowaliśmy doskonały, ponad 200-osobowy zespół - mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence – To w pewnym sensie obala mit o trudnym dolnośląskim rynku pracy: powodzenie zależy tu od atrakcyjności oferty pracodawcy. Infor jest firmą, w której ludzie chcą pracować – i ogromnie nas to cieszy.

Wrocławski zespół wspiera klientów i procesy Infora w 18 państwach. Średnia wieku pracownika to 33 lata, a najmłodszy ma 23 lata. Zespół porozumiewa się na co dzień w 11 językach.

- Wart podkreślenia jest fakt, że pracownicy wrocławskiego centrum nie tylko obsługują gotowe systemy, ale są również odpowiedzialni za rozwój nowych produktów - również na poziomie koncepcji i algorytmu – dodaje Artur Sawicki.

Struktura Center of Excellence obejmuje kilka zespołów: największym jest dział bezpośrednio współpracujący z klientami, który tworzą konsultanci wdrożeniowi, specjaliści odpowiedzialni za rozwój oprogramowania, wsparcie systemów oraz zarządzanie aplikacjami. Kolejny dział zajmuje się wsparciem procesów wewnętrznych firmy, m.in. planowaniem i wspieraniem prac konsultantów, analizami finansowymi oraz kierowaniem wewnętrznymi projektami IT.

- Infor cały czas się rozwija: obecnie poszukujemy 80 nowych pracowników. Jednocześnie powierzane są nam coraz bardziej złożone projekty i nowe odpowiedzialności. Pracownicy muszą w dość szybkim tempie zdobywać wiedzę, czerpiąc z długoletniej praktyki firmy na innych rynkach. Stabilna praca wciąż bardzo młodej i ciągle gwałtownie rozwijającej się organizacji to duży sukces. Wielkie słowa uznania należą się naszym pracownikom – mówi Artur Sawicki.

Zespół tworzą głównie absolwenci wrocławskich uczelni. Firma poinformowała niedawno o zawarciu umowy z Politechniką Wrocławską – która, jako pierwsza uczelnia w Polsce, została zaproszona do programu Infor Education Alliance Program. Dzięki współpracy studenci zyskują praktyczne doświadczenie w zakresie nowoczesnych systemów IT i związane z tym certyfikaty - jeszcze przed wejściem na rynek pracy. Rozpoczęły się również pierwsze programy stażowe dla studentów i absolwentów.

- Z opinii pracowników Infora wynika, że przyciągają ich do firmy szanse rozwoju, możliwości awansu, nabywania nowych umiejętności i realizacji ciekawych projektów. Z drugiej strony - podkreślają wagę stabilności, jakiej oczekują od dużej i międzynarodowej firmy – mówi Ada Kopczyńska, HR Manager – W ich oczach Infor łączy energię właściwą dla start-upu ze stabilnością, co jest unikatową wartością na rynku pracy.

O dobrej atmosferze w zespole świadczy wiele przedsięwzięć pracowników, realizowanych z ich inicjatywy w czasie wolnym – takich, jak wspólne wyjścia i wycieczki, drużyny sportowe (piłkarska, biegowa) czy działania charytatywne (m.in. wolontariat we wrocławskich szpitalach). Angażuje się w nie już kilkadziesiąt osób.

Z dostępnymi ofertami pracy wrocławskiego Center of Excellence można zapoznać się pod linkiem.

O Infor
Infor tworzy specjalizowane branżowo oprogramowanie dla biznesu udostępniane m.in. w technologii cloud. Firma zatrudnia 15 000 pracowników, obsługuje 90 000 klientów w ponad 170 krajach i regionach. Rozwiązania Infor są tworzone z myślą o rozwoju. Więcej informacji na stronie www.infor.com.

Filed Under
  • Press Releases
Industry
  • Other
Product
  • Other
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.