Kola ALCAR Group se točí v rytmu Infor M3

Czech Republic – June 26, 2013, 09:28 AM

Společnost Infor přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru s více než 70 000 zákazníky,oznámila, že skupina ALCAR Group, rakouský výrobce ocelových a hliníkových kol dodávaných na evropské trhy s autopříslušenstvím, migrovala na 9 lokalitách na nejnovější verzi řešení Infor M3. Předchozí verzí řešení Infor M3 společnost ALCAR využívala od roku 2001. Produkt Infor M3 bude dále nasazen na obchodní zastoupení v Rusku, Rumunsku a Francii. V současné době využívá ALCAR Group novou moderní funkcionalitu v oblasti prodeje, distribuce a finančního řízení a k zefektivnění vnitropodnikových procesů.

Klíčovou činností ALCAR Group je výroba a distribuce ocelových a hliníkových kol, společnost rovněž vyrábí nábytkové systémy z oceli. Společnost se ze svého původního sídla v rakouském Hirtenbergu rozrostla v posledních několika letech na celoevropskou společnost s 900 zaměstnanci. Prostřednictvím ERP řešení integrovanému napříč lokalitami v Rakousku, Německu, Belgii, Nizozemsku, Dánsku, Švédsku, Polsku, Itálii, Maďarsku, Francii, Rumunsku a Rusku prosazuje skupina svou obchodní strategii, zejména pak s ohledem na dodržování jednotlivých národních standardů.

ALCAR zvolil nejnovější verzi Infor M3 tak, aby pokryl detailní, odvětvově-specifické požadavky umožňující se zbavit nejrůznějších starších customizací a eliminovat potřebu nových. Společnost například do jara 2014 zprovozní v Německu vysoce výkonný skladovací systém, který bude moci centrálně skladovat až 500 000 kol. Infor M3 v tomto případě poskytne integrované rozhraní pro výměnu dat se skladovacím softwarem. Dalším příkladem podpory Infor M3 jsou finanční procesy typu kalkulace a stanovení daně zobratu, což je důležité zejména pro zpracování objednávek mezi jednotlivými pobočkami.

Rozhodnutí nasadit řešení Infor M3 rovněž přineslo lepší uživatelské prostředí. IT tým společnosti ALCAR vytváří s využitím nástroje Mashup Designer for Infor M3 uživatelsky upravené dashboardy pro nejrůznější oddělení, kde se kompilují informace z nejrůznějších systémů. Navíc, společnost ALCAR nyní pracuje s aplikací Smart Office – prostřednictvím intuitivního, personalizovaného uživatelského prostředí v rámci Infor M3 je možné vytvořit přímé propojení na aplikace Infor a Microsoft, tím aktualizovat data ve všech aplikacích a vytvářet workflow s integrovanými aletry pro rychlé rozhodování a řízení úkolů.

„Pro nás byla volba společnosti Infor dlouhodobým strategickým rozhodnutím. Infor respektuje náš mezinárodní dosah a je nám schopen poskytnout podporu přímo na našich lokalitách,“ řekl Andreas Ritter, CIO ve společnosti ALCAR Group. „Infor M3 přináší našim pobočkám a oddělením větší autonomii. Jsou nyní mnohem rychlejší při vyhledávání informací a rozhodování a mohou provádět rutinní úkoly, které byly dříve doménou IT, což uvolňuje ruce IT týmu ke strategičtějším úkolům."

„Pro společnost ALCAR Group bylo velmi důležité pokrytí mezinárodních aktivit, odvětvově-specifická funkcionalita a moderní softwarový design umožňující zaměstnancům pracovat produktivněji. Infor se dokázal prosadit ve všech těchto klíčových kritériích, což dokazuje, že naše strategické zaměření je v souladu s poptávkou na trhu,“ řekl Gerhard Knoch, viceprezident a generální manažer pro DACH region ve společnosti Infor.

O společnosti ALCAR

ALCAR je nadnárodní výrobní a obchodní skupina se strategickým zaměřením na oblast ocelových a hliníkových automobilových kol. Skupina ALCAR Group je předním hráčem na evropském trhu s autopříslušenstvím. Hlavní podnikatelskou činností je velkoprodej a výroba ocelových a hliníkových kol, kterou doplňuje výroba nábytkových systémů z oceli. Evropská síť zahrnuje zhruba 30 poboček ve 13 zemích, kde 780 pracovníků podporuje výrobu šesti vlastních značek. Centrála společnosti leží v rakouském Hirtenbergu, přibližně 35 kilometrů od Vídně.

O společnosti Infor

Infor zásadně mění způsob sdílení a využívání podnikových informací, a pomáhá tak více než 70 000 zákazníkům ve 194 zemích zefektivňovat podnikání, řídit obchodní růst a rychle se přizpůsobovat změnám v oblasti obchodní poptávky. Infor nabízí odvětvově-specifické aplikace a sady vyznačující se rychlostí a inovativním, uživatelsky zaměřeným designem, který je jednoduchý, přehledný a elegantní. Infor poskytuje flexibilní způsoby nasazení softwaru, které nabízejí nejrůznější možnosti jeho provozování, včetně cloudu, on-premise či hybridního modelu. Více informací naleznete na www.infor.com.

Zákazníky společnosti Infor je:

  • 19 z 20 největších leteckých výrobců
  • 12 ze 13 největších firem z high-tech průmyslu
  • 10 největších farmaceutických společností
  • 84 ze 100 automobilových subdodavatelů
  • 23 z 50 největších amerických nemocnic
  • 31 z 50 největších průmyslových distributorů
  • 26 z 35 největších globálních maloobchodních řetězců
  • 5 z 10 největších pivovarů

Pro více informací kontaktujte:


Tanja Hossfeld
Infor
+49 89 800611-115
tanja.hossfeld@infor.com

Miroslav Fribert
Myr Communication
+420-284 080 266
miroslav@myr.cz

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.