Skip to Content

Infor pomůže Kovolis Hedvikov udržet konkurenceschopnost v odvětví automotive

Czech Republic – May 19, 2014, 06:04 AM

Společnost Infor, přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru s více než 70 000 zákazníky, oznámila, že společnost Kovolis Hedvikov, přední český dodavatel komponent do automobilového průmyslu, zvolila software Infor SyteLine pro zlepšení plánování výroby. Infor SyteLine, který bude implementovat společnost ITeuro, partner Infor na českém trhu, bude zprovozněno v říjnu 2014.

Podnik vyrábí a dodává přibližně 400 druhů výrobků nejrůznějším zákazníkům, včetně automobilových subdodavatelů a OEM výrobců. V současné době se společnost potýká především s roztříštěností informací obsažených v mnoha excelových tabulkách, což způsobuje nepřesnosti v plánovacím procesu a následně se projevuje vysokou úrovní rozpracovanosti výroby.

Řešení Infor SyteLine bude v podniku pokrývat oblast výroby, pokročilého plánování, nákupu a prodeje, logistiky a ekonomiky. Infor SyteLine bude integrován s docházkovým systémem, mzdovým systémem, řešením pro řízení kvality, knihou nářadí a systémem pro údržbu.

K hlavním očekávaným přínosům nového systému patří snížení rozpracovanosti výroby, snížení stavu zásob, zkrácení průběžné doby výroby, a automatický a terminálový sběr dat s pomocí čárových kódů včetně vyhovění FIFO (First In First Out) standardům. Kovolis Hedvikov rovněž očekává snazší přístup k informacím v jednom systému, zkrácení nabídkových řízení, sledování nákladů a výnosů dle středisek, sledování plnění výkonů (KPI) a využití workflow.

Komentář Kovolis Hedvikov a.s.
„O volbě řešení Infor rozhodla funkcionalita pokročilého plánování (APS) integrovaná přímo v systému Infor SyteLine a garance propojení nového systému na námi vyvinuté systémy pro správu nářadí a údržbu,“ řekl Martin Kohoutek, Assistant General Manager ze společnosti Kovolis Hedvikov. „Infor jako jediný systém v rámci výběrového řízení nám dokázal splnit všechny tyto představy a požadavky.“

Komentář Infor
„Společnost Kovolis Hedvikov úspěšně bojuje v tvrdé konkurenci na trhu automobilových subdodavatelů,“ řekla Monika Vitásková, Channel Manager ve společnosti Infor Česká republika. „Systém Infor SyteLine jí pomůže zefektivnit výrobní procesy a vyrovnat se s tlakem na trhu a s nejrůznějšími požadavky svých zákazníků.“

O KOVOLIS HEDVIKOV a. s.
Společnost KOVOLIS HEDVIKOV a.s. je tlaková slévárna hliníkových slitin, která nabízí svým zákazníkům kompletní řešení jejich potřeb od vývoje dílů, konstrukci a výrobu nářadí, výrobu odlitků včetně mechanického opracování, až po jejich případné povrchové úpravy. Podnik vyrábí produkty z 95 % určené pro automobilový trh jako například součásti brzd, turbodmychadel, kompresorů klimatizace, posilovačů řízení, nezávislého topení a další. K zákazníkům patří například Wabco, Valeo, Webasto, Mubea, Honeywell, Volkswagen Group, či PSA Peugeot Citroen. Společnost vykazuje roční obrat ve výši 1,1 miliardy Kč a zaměstnává přibližně 860 pracovníků.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.