Skip to Content

Krnovské opravny a strojírny zprovozní pokročilé rozvrhování v rámci řešení Infor

Czech Republic – September 19, 2013, 09:00 AM

Společnost Infor přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru s více než 70 000 zákazníky, oznámila, že společnost Krnovské opravny a strojírny nasadí integrované rozvrhování APS v informačním systému Infor SyteLine.

Krnovské opravny a strojírny (KOS) již dříve zprovoznily systém Infor SyteLine, který nyní funguje jako hlavní IT platforma napříč celou společností.

Krnovské opravny a strojírny se zabývají výrobou, modernizací a opravou kolejových vozidel a výrobou strojírenských dílů. V roce 2011 uvedly do živého provozu informační systém Infor SyteLine včetně funkcionality APS plánování především pro plánování materiálu, komponent a řízení kapacity dílen, která umožnila zvýšit výkonnost, snížit úroveň skladových zásob a ušetřit provozní náklady.

Společnost se rozhodla nasadit funkcionalitu pokročilého rozvrhování proto, aby se posunula dál a využila možností systému pro přesné dílenské plánování, tj. aby informační systém dodával denní plán, který reálně rozdělí práci na jednotlivá pracoviště a stroje. Na dílenské aktivity jsou potřeba přesné a reálné fronty práce až na úroveň jednotlivých strojů, resp. pracovišť. Každý typ pracoviště má svá pravidla pro řazení práce do fronty, což běžné kapacitní plánování nevyřeší. Aby se podle plánu dalo lépe a efektivněji pracovat, společnost potřebuje rozvrhovat.

Rozvrhování je součást

í integrovaného modulu APS, které optimalizuje pořadí práce na jednotlivých pracovištích například podle použití nástroje, nastavení, kombinace strojů a lidí a dalších pravidel. Nasazení rozvrhování vyžaduje spolupráci dodavatele systému (školení), zaměstnanců na všech úrovních a především odladění firemních procesů.
 
„Po dvou letech od nasazení do živého provozu, kdy byl systém APS využíván především pro kapacitní plánování a zajištění materiálu, se chceme posunout k přesným dílenským plánům a rozvrhům," řekl Filip Loučka, jeden ze spolumajitelů společnosti. „Za dva roky provozu naši lidé odvedli spoustu práce, hlavně pokud se týče kvality a spolehlivosti dat, takže zavedení dílenského plánování pomocí systému APS nic nebrání. Tento proces si žádá čas a podporu managementu a majitelů a očekáváme také pomoc a metodické vedení od dodavatele systému, společnosti ITeuro.“

Implementace systému Infor SyteLine v Krnovských opravnách a strojírnách

byla společností Infor v roce 2012 globálně oceněna titulem Operational Excellence, tj. za provozní dokonalost. O společnosti Infor
Infor zásadně mění způsob sdílení a využívání podnikových informací, a pomáhá tak více než 70 000 zákazníkům ve 194 zemích zefektivňovat podnikání, řídit obchodní růst a rychle se přizpůsobovat změnám v oblasti obchodní poptávky. Infor nabízí odvětvově-specifické aplikace a sady vyznačující se rychlostí a inovativním, uživatelsky zaměřeným designem, který je jednoduchý, přehledný a elegantní. Infor poskytuje flexibilní způsoby nasazení softwaru, které nabízejí nejrůznější možnosti jeho provozování, včetně cloudu, on-premise či hybridního modelu. Více informací naleznete na www.infor.com.

Zákazníky společnosti Infor je:

  • 19 z 20 největších leteckých výrobců
  • 12 ze 13 největších firem z high-tech průmyslu
  • 10 největších farmaceutických společností
  • 84 ze 100 automobilových subdodavatelů
  • 23 z 50 největších amerických nemocnic
  • 43 z 50 největších průmyslových distributorů
  • 26 z 35 největších globálních maloobchodních řetězců
  • 5 z 10 největších pivovarů

Pro více informací kontaktujte:

Tanja Hossfeld
Infor
+49 89 800611-115
tanja.hossfeld@infor.com

Miroslav Fribert
Myr Communication
+420-284 080 266
miroslav@myr.cz

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.