Skip to Content

Česká zbrojovka zvýšila díky plánovací funkcionalitě Infor výrobu o 30 %

Czech Republic – December 09, 2013, 04:45 AM

Společnost Infor, přední poskytovatel podnikového aplikačního softwaru s více než 70 000 zákazníky, oznámila, že Česká zbrojovka a.s, přední český výrobce střelných zbraní, úspěšně nasadila funkcionalitu APS rozvrhování v rámci již dříve využívaného systému Infor SyteLine. Díky tomu dokázala během jednoho roku zkrátit dodací lhůty a zvýšit počet dodávaných produktů.

Zbrojní sortiment společnosti Česká zbrojovka je velmi rozmanitý, vyrábí na 300 druhů zbraní, každý výrobek obsahuje zhruba 50 dílů, na každý díl připadá 30 výrobních operací. Veškerý produktový mix je navíc dynamicky ovlivňován aktuálními požadavky zákazníků. Pro podporu výrobních procesů společnost využívá řešení Infor SyteLine včetně komponenty pokročilého plánování (APS).

Největší výzvou pro Českou zbrojovku bylo uspokojit zákaznickou poptávku a zpřesnit termíny dodávek. Aby zlepšila procesy plánování, byla v rámci systému Infor SyteLine spuštěna ve spolupráci s implementačním partnerem ITeuro funkcionalita APS rozvrhování, která je plně funkční od srpna 2013. Umožnila podstatný růst plnění denního plánu, přičemž další postupné zlepšování se očekává během rutinního provozu.

Díky tomu se podařilo významně redukovat zpožďování dodávek, zlepšit pokrytí zákaznické poptávky, došlo k nárůstu počtu vyrobených kusů a efektivnějšímu využití stávajících výrobních kapacit. Se stejnými zdroji dokáže nyní Česká zbrojovka vyrobit o 30 % více produktů, v absolutním vyjádření se jedná o více než 20 000 kusů zbraní měsíčně.


Komentář České zbrojovky
„Dlouhodobě jsme se potýkali s problémem uspokojovat vysokou poptávku zákazníků, protože běžné plánovací funkcionality nám neposkytovaly potřebnou podporu pro zlepšení plánovacích procesů“ řekl Bogdan Heczko, výrobní ředitel, Česká zbrojovka a.s. „Teprve po zprovoznění pokročilého rozvrhování v rámci Infor SyteLine jsme dosáhli radikálního zlepšení. Díky důvěryhodným datům, které s funkcionalitou ASP k dispozici, dokážeme sdělit zákazníkům reálné termíny expedice, známe úzká místa a řídíme je a téměř v reálném čase známe dopady všech narušení plánu.“

Komentář Infor
„Česká zbrojovka využívá APS funkcionalitu velmi progresivním způsobem,“ řekl Dave Iles, senior product support analyst ve společnosti Infor. „Tento projekt je důkazem toho, jak pokročilé rozvrhování dokáže zlepšit efektivitu výroby. Výsledkem je, že náš zákazník v tomto případě zvýšil výrobu o 30 % se stejnými výrobními kapacitami.

O společnosti Česká zbrojovka
Česká zbrojovka a. s., založená v roce 1936, je dnes jedinou přímou pokračovatelkou slavné tradice meziválečného československého zbrojního průmyslu. Úspěch společnosti je dlouhodobě založen na vyvážené kombinaci produkce civilních a služebních zbraní a doplňující přesné strojírenské výroby, v současnosti zaměřené především na kooperaci s automobilovým a leteckým průmyslem. Více než 80 % zbrojní produkce je exportováno do stovky zemí celého světa. Česká zbrojovka dnes vyrábí a ročně zákazníkům dodá téměř 200 000 kusů zbraní. Ve společnosti pracuje 1 500 zaměstnanců a její roční obrat přesahuje 2,5 miliardy Kč.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.