Skip to Content

Infor podsumowuje pierwszy kwartał działalności wrocławskiego Center of Excellence.

Poland – July 21, 2016, 00:00 AM

Nowi menedżerowie, pracownicy działu wsparcia oraz obsługi klienta, programiści, administratorzy systemowi i planiści rozpoczynają pracę we wrocławskim oddziale amerykańskiej firmy Infor. Utworzone w kwietniu br. Center of Excellence Infor zajmuje się rozwijaniem i wspieraniem oprogramowania. Z aplikacji, udostępnianych m.in. w technologii cloud, korzystają duże i prestiżowe firmy w Europie. Infor obsługuje ponad 700 klientów w Polsce i 73 tysięcy na świecie.
W lipcu do wrocławskiego Center of Excellence Infor dołączy 51 nowych pracowników. Dopełnią oni grupę 38 wcześniej zatrudnionych. Z kolejnymi 39 osobami podpisane są już umowy.

- Dotychczasowe efekty rekrutacji są niezwykle pozytywne - mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence Infor we Wrocławiu - Cieszymy się, że na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest Wrocław, wielu młodych profesjonalistów decyduje się związać z firmą Infor. Przekonuje ich stabilność globalnej firmy, możliwość pracy dla światowych klientów, połączona z przygodą współtworzenia zupełnie nowej organizacji i atrakcyjną ścieżką kariery.

Pierwsze miesiące działania Infor we Wrocławiu utwierdziły decydentów z amerykańskiej centrali, że postawienie na Wrocław było dobrą decyzją. Wcześniej niż pierwotnie zakładano uruchomione zostały rekrutacje do kolejnych zespołów. Spółka podwyższa zatem plany zatrudnienia: z założonych na ten rok 170 miejsc pracy firma stworzy ponad 200. Do 2018 Infor zatrudni łącznie ponad 500 osób.

Zespół Infor pracuje w biurowcu Oniro przy ul. Ofiar Oświęcimskich 36. Jest to tymczasowa lokalizacja. Już w październiku powiększający się sukcesywnie zespół przeniesie się do docelowej lokalizacji – w ścisłym centrum Wrocławia. Rekrutacja trwa. Poszukiwani są specjaliści do działów: rozwoju oprogramowania (technologie C++/C#, Java, VB.NET), wsparcia klienta, administrowania systemami ERP, usług wdrożeniowych i wsparcia usług wdrożeniowych. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z profilami stanowisk pod linkiem.

Globalna marka, możliwość rozwoju oraz budowanie firmy od podstaw: te argumenty podają nowozatrudnieni pracownicy Infor

Marek Gołuchowski, AMS Team Leader, Infor: AMS w moim stanowisku oznacza „Application Management Services”: to nazwa działu do zadań specjalnych. Gdy klient ma niestandardowe oczekiwania względem oprogramowania, wówczas wkraczamy my. Właśnie minął pierwszy miesiąc mojej pracy. Choć to krótki okres, to już z zespołem bardzo wiele przeszliśmy. To właśnie możliwość budowania firmy „od zera” przyciągnęła mnie do aplikowania. Mogę wpływać na to jak będzie wyglądała firma, uczestniczę w podejmowaniu ważnych decyzji i mam m.in. możliwość bezpośredniego poznawania wysokich rangą menedżerów. Sam proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie: sam się zgłosiłem do firmy, a w przeciągu tygodnia odbyłem dwie rozmowy. I już.

Karolina Pulchny, Functional Product Support Analyst, Infor: Zawsze chciałam związać się z sektorem IT. Dlaczego? – bo to przyszłość. Ukończyłam Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a wcześniej pracowałam w bankowości inwestycyjnej. Firmę Infor poznałam podczas wrocławskich targów pracy Career Expo, gdzie rozmawiałam z ambasadorami firmy. Do aplikowania przekonała mnie możliwość pracy w międzynarodowym środowisku – to, że można się tu wiele nauczyć i poznać osoby otwarte na nowe wyzwania. Dla mnie to świetny start, bo mogę wejść do branży IT nie mając wykształcenia kierunkowego – przydają się inne moje umiejętności, w tym znajomość języków. Teraz zajmuję się wsparciem klientów Infor w Niemczech – firm, które oprogramowanie Infor wspiera w operacjach księgowo-finansowych, takich jak fakturowanie czy rozliczanie podatków. Choć jestem jeszcze „na okresie próbnym”, to już mam możliwość wyjazdu szkoleniowego do Niemiec. Celem szkolenia będzie poznanie metod pracy kolegów i koleżanek z dłuższym stażem. Cieszę się, że Infor inwestuje w młodych ludzi. Dzięki temu mam okazję pracować z osobami pełnymi entuzjazmu i motywacji.

Alicja Błaszczyk, Resource Planner, Infor: Moja praca polega na planowaniu zasobów niezbędnych do wykonania poszczególnych projektów, prac zgodnie z potrzebami klienta – biorąc pod uwagę potencjał każdego pracownika, wykształcenie, umiejętności. Pracę w Inforze rozpoczęłam 1 lipca. Pierwszy raz zetknęłam się z firmą gdy ogłosiła ona uruchomienie Center of Excellence we Wrocławiu. Dlaczego zdecydowałam się aplikować? – bo zawsze chciałam pracować w firmie rozpoznawalnej na świecie, w międzynarodowym środowisku, w którym mogłabym wykorzystać swoją znajomość języków, zdobyte wykształcenie i doświadczenie. Już wiem, że tu wiele się nauczę, będę mogła się rozwijać, poznam nowych ludzi.

O Infor
Infor tworzy aplikacje biznesowe, wspierające wszystkie procesy klientów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane w technologii cloud. Firma zatrudnia 14 000 pracowników, obsługuje klientów w ponad 200 krajach i regionach, zapewniając automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak: służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Aplikacje Infor, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę branżową, pomagają wyeliminować konieczność kosztownego dostosowania oprogramowania i modyfikacji. Infor, z siedzibą w Nowym Jorku, jest też właścicielem Hook & Loop, jednej z największych agencji kreatywnych na Manhattanie, specjalizującej się w takim projektowaniu aplikacji, aby korzystanie z nich było dla użytkowników ergonomiczne, a przez to przyjemne. Infor utrzymuje swoje aplikacje głównie w chmurze Amazon Web Services i na platformach open source. Dodatkowe informacje na www.infor.com

Do klientów firmy Infor należy m.in.:

 • 18 z największych 20 firm lotniczych
 • 8 z największych 10 firm nowych technologii
 • 10 z największych 10 firm farmaceutycznych
 • 22 z największych 25 amerykańskich sieci usług zdrowotnych
 • 20 z największych 20 firm amerykańskich miast
 • 20 z największych 20 firm samochodowych
 • 19 z największych 20 dystrybutorów przemysłowych
 • 18 z największych 20 sprzedawców detalicznych
 • 4 z największych 5 browarów
 • 19 z największych 20 banków
 • 10 z największych 10 marek hotelowych
 • 6 z największych 10 marek dóbr luksusowych
Filed Under
 • Press Releases
Industry
 • Other
Product
 • Other
Region
 • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.