Skip to Content

Sieć Kempinski Hotels wdroży w całej grupie platformę Business Intelligence dostarczaną przez Infor

Poland – February 29, 2016, 00:00 AM

Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych specjalizowanych dla poszczególnych branż i przeznaczonych do działania w chmurze, poinformował, że Kempinski Hotels, najstarsza w Europie sieć luksusowych hoteli rozpoczęła proces implementacji systemu Infor Dynamic Enterprise Performance Management (d/EPM). Rozwiązanie zostanie wdrożone w całej grupie, do której należą 73 pięciogwiazdkowe hotele w 31 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji i ma służyć jako jednolita platforma Business Intelligence, uzupełniając istniejącą instalację Infor EzRMS. Połączenie obu rozwiązań zintegrowanych z systemami finansowymi umożliwi grupie Kempinski konsolidację oraz przeprowadzanie analiz finansowych, operacyjnych i rynkowych z uwzględnieniem danych dotyczących wydajności i pochodzących z wielu źródeł, dzięki czemu szybciej i lepiej poinformowani menedżerowie podejmować będą decyzje kompleksowo podchodząc do prognozowania przychodów i kosztów.

Grupa Kempinski wybrała system Infor d/EPM ze względu na jego wszechstronne możliwości funkcjonalne i integracyjne, po przeanalizowaniu i ocenie wielu różnych rozwiązań BI dla branży hotelarskiej. System Infor d/EPM to zintegrowana platforma BI służąca do konsolidacji finansowej, budżetowania, planowania i wyposażona w specjalne pulpity nawigacyjne (dashboard), które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc firmom zrozumieć ryzyko, ocenić współczynniki KPI oraz wpływ decyzji na poziomie poszczególnych nieruchomości, regionu oraz grupy.

Decydując się na platformę Infor d/EPM, grupa Kempinski uzyska możliwość szczegółowej kontroli funkcjonowania firmy. Od tej chwili grupa będzie miała dostęp do wskaźników wydajności dla wszystkich obszarów funkcjonowania biznesu w czasie rzeczywistym i będzie w stanie podejmować bardziej spójne decyzje analizując zarządzanie popytem, ​​dystrybucją i kontami. System Infor d/EPM wykorzystuje technologię middleware Infor ION umożliwiającą integrację z systemami finansowymi grupy Kempinski, systemem Infor EzRMS jak również z systemami innych producentów. Prognozy dotyczące zarządzania przychodami, a także dane pochodzące z innych źródeł, takich jak systemy finansowe, operacyjne, systemy rezerwacji, popytu i oceny reputacji są automatycznie wysyłane do Infor d/EPM, dzięki czemu realizowana we wcześniejszym systemie, uruchamiana ręcznie raz w miesiącu, konsolidacja danych nie będzie już potrzebna. Infor d/EPM ujednolica dostęp do danych przedsiębiorstwa dzięki konfigurowalnym pulpitom nawigacyjnym, poprzez które dostępne są wskaźniki wydajności z zestawem informacji pomocnych do lepszego podejmowania decyzji na wszystkich szczeblach. Zarząd firmy oraz poszczególni kierownicy hotelu mogą korzystać z łatwiejszego dostępu do danych przez internet i telefon.

"Wybierając Infor mieliśmy pełne zaufanie do rozwiązania Infor Business Intelligence, wynikające z naszych dotychczasowych doświadczeń w korzystaniu z oferowanych przed tę firmę najlepszych rozwiązań technologicznych oraz udzielonej pomocy technicznej i współpracy z naszymi zespołami w trakcie wdrażania" - powiedział Riko van Santen, wiceprezes Digital Strategy & Distribution w Kempinski Hotels - "potrafią oni sprostać naszym potrzebom biznesowym oferując wsparcie prawdziwego partnera, nie tylko dostawcy systemów".

Już w 2014 roku najważniejsze, flagowe hotele grupy Kempinski podjęły decyzję o wdrożeniu systemu Infor EzRMS. Wśród pierwszych hoteli, które zaadaptowały system do własnych potrzeb znalazły się tak znane jak Hotel Adlon Kempinski w Berlinie, Kempinski Hotel Vier Jahreszeiten Monachium, Grand Hotel Kempinski w Genewie, Kempinski Hotel Beijing Lufthansa Center, Hotel Amira w Stambule i Emirates Palace Hotel w Abu Dhabi. Rozwiązanie, na które zdecydowały się te hotele działa w modelu Software-as-a-Service (SaaS). Dzięki wyjątkowemu podejściu Total Revenue Management rozwiązanie Infor pomaga w osiąganiu przychodów i lepszym zrozumieniu mechanizmów działania biznesu poprzez integrację istotnych informacji z użyciem kontekstowych, działających przez internet, narzędzi analitycznych.

"Cieszymy się mogąc przyczynić się do dalszych sukcesów grupy Kempinski i dostarczając jej innowacyjnych aplikacji branżowych. Fakt, że Infor EzRMS znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach kluczowych dla działania biznesu tej firmy świadczy o wartości naszego rozwiązania dla przyszłych planów rozwoju grupy Kempinski. Analiza biznesu jest kluczem do osiągnięcia kolejnego etapu rozwoju w naznaczonej sukcesem historii grupy Kempinski " - powiedział Wolfgang Emperger, Regional Vice President, EMEA w Infor Hospitality - "Zamiast po prostu dostarczać danych system Infor d/EPM może przekazywać istotne spostrzeżenia właściwym ludziom we właściwym czasie.

O firmie Kempinski Hotels
Działająca od 1897 roku firma Kempinski Hotels jest jedną z najstarszych grup luksusowy hoteli w Europie. Kempinski może poszczycić się bogatą tradycją usług hotelarskich świadczonych w sposób nienaganny, zindywidualizowany, którą cechuje wspaniała gościnność połączona z ekskluzywnością i wyjątkowością obiektów. Kempinski zarządza obecnie portfelem 73 pięciogwiazdkowych hoteli w 31 krajach, powiększając go o coraz to nowe lokalizacje w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. Każdy z hoteli odzwierciedla siłę i sukces marki Kempinski oraz wyjątkowe dziedzictwo historyczne. Wchodzące w skład grupy hotele to majestatyczne, często o ponadczasowym znaczeniu nieruchomości, nagradzane przez znawców miejskiego stylu architektonicznego, wyjątkowe i prestiżowe rezydencje. Każdy z obiektów cechuje wysoka jakość i gościnność, jakiej oczekują od hoteli Kempinski goście, połączona z szacunkiem dla tradycji kulturowych związanych z daną lokalizacją. Kempinski jest członkiem-założycielem Global Hotel Alliance (GHA), największego na świecie sojuszu niezależnych marek hotelowych, który obchodził swoje dziesięciolecie w 2014 roku.

O firmie Infor
Infor tworzy aplikacje biznesowe, obsługujące procesy od A do Z, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane jako usługa chmurowa. Firma zatrudnia 13 000 pracowników, obsługuje klientów w ponad 200 krajach i regionach, zapewniając automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja hurtowa, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Aplikacje Infor, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę branżową, pomagają wyeliminować konieczność kosztownego dostosowania oprogramowania. Infor, z siedzibą w Nowym Jorku, jest też właścicielem Hook & Loop, jednej z największych agencji kreatywnych na Manhattanie, specjalizującej się w takim dopracowywaniu aplikacji, aby korzystanie z nich było dla użytkowników atrakcyjne i interesujące. Infor utrzymuje swoje aplikacje głównie w chmurze Amazon Web Services i na platformach open source. Dodatkowe informacje na www.infor.com

Do klientów Infor należy m.in.:

 • 18 z największych 20 firm lotniczych
 • 10 z największych 10 firm nowych technologii
 • 10 z największych 10 firm farmaceutycznych
 • 21 z największych 25 amerykańskich sieci usług zdrowotnych
 • 18 z największych 20 firm amerykańskich miast
 • 20 z największych 20 firm samochodowych
 • 17 z największych 20 dystrybutorów przemysłowych
 • 15 z największych 20 sprzedawców detalicznych
 • 4 z największych 5 browarów
 • 21 z największych 30 banków
 • 6 z największych 10 marek hotelowych
 • 6 z największych 10 marek dóbr luksusowych
Filed Under
 • Press Releases
Industry
 • Other
Product
 • Other
Region
 • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.