Skip to Content

Infor Next Polska 2016 - podsumowanie

Poland – October 04, 2016, 00:00 AM

Konferencja Infor Next Polska 2016 zgromadziła liczne grono ekspertów, menedżerów, specjalistów z zakresu technologii, czołowych klientów firmy Infor. Tematem przewodnim była transformacja cyfrowa w przemyśle, o której mówił Phil Lewis, wiceprezes Infor Solution Consulting, zarządzający zespołem konsultantów ds. produkcji i usług w zakresie rozwiązań ERP, SCP, SCE, PLM w regionie EMEA.

"Przemysł 4.0, Internet Rzeczy, zapowiadające transformację cyfrową nie mogą już być ignorowane. Na tym etapie wiemy, że cyfrowe technologie przemysłowe wpłyną na cały łańcuch wartości – od badań i rozwoju, przez łańcuch dostaw, pracę zakładów produkcyjnych, do marketingu, sprzedaży i obsługi." - mówił Phil Lewis, wiceprezes Infor Solution Consulting - "Digitalizacja silnie wpłynie na wiele działów w firmie – istotne jest zatem, aby wszyscy w jakiś sposób uczestniczyli w rozmowach o strategiach działania i planowanych wdrożeniach."

Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się w jakim kierunku zmierzają obecnie rozwiązania IT oraz aplikacje chmurowe do zarządzania procesami biznesowymi w firmach z różnych sektorów przemsyłu, a także jak zachowując pełną elastyczność doboru rozwiązań minimalizować koszty związane z IT. Wśród tematów konferencji omawiane były także aplikacje dla biznesu usprawniające kluczowe procesy w firmie, m.in.: Infor EAM - zarządzanie aktywami, Infor Dynamic Enterprise Performance Management (ERP), a także Infor Customer Experience, czyli skuteczne zarządzanie relacjami służące poprawie rentowności i efektywnej współpracy z klientem.

Infor Next Polska 2016 stał się okazją do spotkania osób z branży oraz wymiany doświadczeń z klientami, partnerami, ekspertami i pracownikami Infor. Cechą wyróżniającą rozwiązania Infor jest uwzględnienie specyfiki konkretnej gałęzi biznesu. Dzięki takiemu podejściu aplikacje nie wymagają szczegółowej personalizacji, ponieważ od początku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczyć funkcjonalności specyficzne dla danej branży oraz wesprzeć procesy krytyczne dla organizacji działających na niszowych rynkach.

"Bardzo często mocno zmodyfikowane i wsparte innymi systemami rozwiązania ERP okazują się niewystarczające. Aby proces transformacji cyfrowej przebiegł pomyślnie, ERP – podstawa przedsiębiorstwa produkcyjnego, musi być systemem udostępnianym w chmurze i opartym o narzędzia business intelligence" – tłumaczy Phil Lewis – "Cyfrowe technologie przemysłowe wpłyną na cały łańcuch wartości – od badań i rozwoju, przez łańcuch dostaw, pracę zakładów produkcyjnych do marketingu, sprzedaży i obsługi. Przedsiębiorstwa muszą być przygotowane na tę rewolucję."

Na rynku polskim Infor współpracuje z siecią lokalnych partnerów wspierających ponad 700 klientów związanych z różnymi gałęziami przemysłu. Główne branże to: przemysł obronny, maszynowy, motoryzacyjny i wysokie technologie. W kwietniu 2016 Infor otworzył we Wrocławiu trzecie w Europie Center of Excellence, w którym do końca 2018 roku zatrudnionych będzie 500 osób.

O firmie Infor
Infor tworzy aplikacje biznesowe, obsługujące procesy od A do Z, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane również jako usługa chmurowa. Firma zatrudnia 14 000 pracowników, obsługuje klientów w ponad 200 krajach i regionach, zapewniając automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja hurtowa, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Aplikacje Infor, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę branżową, pomagają wyeliminować konieczność kosztownego dostosowania oprogramowania. Infor, z siedzibą w Nowym Jorku, jest też właścicielem Hook & Loop, jednej z największych agencji kreatywnych na Manhattanie, specjalizującej się w takim dopracowywaniu aplikacji, aby korzystanie z nich było dla użytkowników atrakcyjne i interesujące. Infor utrzymuje swoje aplikacje głównie w chmurze Amazon Web Services i na platformach open source. Dodatkowe informacje na stronie http://pl.infor.com/

Do klientów Infor należy m.in.:

 • 18 z największych 20 firm lotniczych
 • 8 z największych 10 firm nowych technologii
 • 10 z największych 10 firm farmaceutycznych
 • 22 z największych 25 amerykańskich sieci usług zdrowotnych
 • 20 z największych 20 amerykańskich miast
 • 20 z największych 20 firm samochodowych
 • 19 z największych 20 dystrybutorów przemysłowych
 • 18 z największych 20 sprzedawców detalicznych
 • 4 z największych 5 browarów
 • 19 z największych 30 banków
 • 10 z największych 10 marek hotelowych
 • 6 z największych 10 marek dóbr luksusowych
Filed Under
 • Press Releases
Industry
 • Other
Product
 • Other
Region
 • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.