Skip to Content

Nutricia Nederland B.V. wybiera Infor

Poland – June 08, 2011, 16:41 PM

Infor, wiodący dostawca aplikacji biznesowych, obsługujący ponad 70 000 klientów, ogłosił dzisiaj, że firma Nutricia Nederland B.V. zakończyła wdrożenie Infor SCM Advanced Scheduler w swoim oddziale w Cuijk w Holandii. Nutricia Nederland B.V. należy do koncernu Danone i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości sproszkowanych odżywek dla niemowląt oraz dietetycznych i medycznych produktów żywieniowych. Infor SCM Advanced Scheduler pomaga firmie zoptymalizować procesy planowania oraz zsynchronizować proces produkcyjny. Nutricia może teraz planować szczegółowe kroki w procesie produkcji oraz dostosowywać je na każdym etapie, dzięki czemu wytwarza swoje produkty na czas, jednocześnie utrzymując wysoką utylizację.

Fakty

  • Nutricia szukała sposobu na podniesienie wydajności przez optymalizację synchronizacji produkcji, mieszania i pakowania odżywek.
  • Infor SCM Advanced Scheduler zapewnia całościowy obraz i zoptymalizowany plan łańcucha dostaw dla całej sieci, łącznie z dostawami z innych oddziałów tej samej fabryki, z innych fabryk firmy oraz od dostawców zewnętrznych. System wyeliminował oddzielne arkusze kalkulacyjne dla planowania, mieszania i pakowania i zastąpił je realistycznym planem. Infor SCM Advanced Scheduler dostarcza wszystkie niezbędne informacje dla planowania produkcji, eliminując potrzebę jej manualnego harmonogramowania.
  • System pomaga też lepiej przewidywać przerwy w produkcji oraz redukuje błędy.
  • Panowanie zostało zcentralizowane, co wyeliminowało konieczność harmonogramowania przez indywidualne oddziały.
  • Nutricia Cuijk jest trzecią placówką rodziny Nutricia, która wdrożyła Infor SCM Advanced Scheduler.
  • Wdrożenie trwało pięć miesięcy.

Opinia firmy Nutricia
„Potrzebowaliśmy narzędzia planowania, które spełniłoby zarówno standardy branży spożywczej, jak i nasze indywidualne wymagania” – powiedział Remco Ariaans, lider projektu w Nutricia. „Infor jest najlepszym wyborem. Mają wiedzę na temat naszej branży, zadbali już o wdrożenia w Zoetermeer oraz w polskim Opolu. Dzięki usprawnieniu procesów produkcyjnych możemy znacząco zredukować nasze koszty logistyczne.” Użytkownicy są również zadowoleni. Mark Selten z firmy Nutricia wyjaśnia: „Dzięki Infor SCM Advanced Scheduler mamy pod kontrolą zarządzanie pojemnikami. Dostajemy lepszy i bardziej dokładny obraz i możemy lepiej przewidywać zmiany. Dodatkowo, zredukowaliśmy poziom zapasów.” W opinii Selten’a jest to ważny punkt, gdyż Nutricia zmaga się z ograniczonymi możliwościami magazynowania i problemem zaplecza, którego nie da się rozbudować. „Poza tym, proces składania zamówień jest zautomatyzowany, co jest znacznym ułatwieniem nie tylko dla nas, lecz także dla dostawców, umożliwiając planowanie ze znacznym wyprzedzeniem” – dodaje Selten.

Opinia Infor
“Infor SCM Advanced Scheduler jest z sukcesem wykorzystywany w wielu znanych firmach branży spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej z powodu swojej unikatowej funkcjonalności branżowej” – powiedział Pieter Leijten, wiceprezes działu SCM w Infor EMEA. „Dzięki wdrożeniu tego systemu, Nutricia może teraz lepiej synchronizować swoje różne etapy produkcyjne i poprawić wydajność operacyjną.”

Dodatkowe zasoby (w j.angielskim)

O firmie Nutricia
Od 2007 roku prawie 100-letnia Nutricia jest częścią koncernu Danone. Początkowo firma specjalizowała się w odżywkach w proszku dla niemowląt. Nutricia Netherlands obecnie produkuje i pakuje wysokiej jakości sproszkowane produkty dietetyczne i medyczne oraz odżywki dla niemowląt. Produkty te są sprzedawane w 80 krajach. Holenderski oddział w Cuijk zatrudnia 300 osób. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://www.nutricia.nl.

O firmie Infor
Infor jest wiodącym dostawcą aplikacji biznesowych i usług, pomagającym 70 000 klientów w 125 krajach ulepszyć operacje biznesowe i przyspieszyć rozwój. Więcej informacji dostępnych jest na naszej stronie http://pl.infor.com.

Filed Under
  • Press Releases
Region
  • EMEA
Let’s Connect

Contact us and we'll have a Business Development Representative contact you within 24 business hours

Infor values your privacy.